Koyuncu Tarihçemiz

Tarihçemiz

1996

Kuruluş

Koyuncu Elektronik A.Ş. İstanbul Mecidiyeköy’de kurularak faaliyetlerine başladı.

1996-1998

Bayilere Erişim Sağlandı

Şirket en güncel bilgisayar donanım parçalarını gerek yurtiçi gerekse dünyanın sayılı uluslararası kaynaklarından tedarik ederek toptancı esasında bayilerine eriştirmeye başladı.

1998-2002

Distribütörlük anlaşmaları yapıldı

Toptancılık faaliyetleri devam ederken aynı zamanda her biri kendi alanında önde gelen uluslararası markalarla distribütörlük anlaşmaları yapıldı. Bu dönemde Samsung, Creative, Maxtor, Apacer, Azza, Sony, Lifeview Fly ile anlaşmalar imzalandı.

2002-2004

İlk yerleşke değişikliği yapıldı

2002 yılında lojistik yatırımlarına devam eden Koyuncu Elektronik şirket yerleşkesini 3500 metrekarelik İstanbul Çamlıca yerleşkesine taşıdı. Interpro Bilişim 500 listelerinde bilgisayar donanımı satışında lider firmalar arasına girildi.

2004-2006

Odaklı distribütörlük vizyonu ve yeni yerleşke

Odaklı Distribütör esasında gerçekleştirilen yatırımlar ile şirket vizyonu yenilendi. Türkiye’de ilk defa organize perakende odaklı ayrı bir satış kanalı departmanı kuruldu. 2005 yılında artan ihtiyacı karşılayacak 18000 metrekarelik Sancaktepe yerleşkesine geçildi. Bu dönem içerisinde Konica Minolta, Western Digital, AMD, Palit, PowerColor, BenQ, Packard Bell ve Microsoft ile distribütörlük sözleşmeleri imzalandı.

2006-2011

Şirket alt yapısı güçlendirildi ve yeni iş birimleri kuruldu

Odaklı distribütör esasında önemli adımlar atılarak Elektronik Güvenlik (CCTV) ve Samsung Yazıcı Sarf departmanları kuruldu. Teknik servis bölümü Destek Bilişim A.Ş. adı ile ayrı bir servis şirketi olarak faaliyetlere başladı. Mevcut kurumsal iş yönetim sistemi yazılımı SAP’ye geçildi. Acer Group, Asus, Samsung Techwin ve Kingston ile distribütörlük anlaşmaları imzalandı.

2011-2017

Dijitalleşme süreci ve ürün grubu yatırımı

İş analiz yazılımları ile şirketin yazılım altyapısı güçlendirildi. Koyuncu Elektronik 2011 itibariyle Fortune 500 listelerine girdi. Monitör, Profesyonel görüntüleme sistemleri ,Lazer Yazıcı, Bellek, SSD, CCTV gibi birçok alanda pazar liderlikleri yakalanarak başarılar kazanıldı. Hikvision, Allied Telesis ve AOC ile distribütörlük anlaşmaları imzalandı.

2017-2019

Yeni markalarla distribütörlük anlaşmaları imzalandı

Lenovo, Seagate, Fujitsu, Ubiquiti Networks, Axis, Milestone, HP ve I-Life ile distribütörlük anlaşmaları imzalandı. Yurtiçi ve yurtdışı üretici ödül törenlerinde bir çok alanda başarılarımız tescillendi.S

2020

Yeni markalar ve altyapı yatırımları

Koyuncu Elektronik tamamen yenilenen B2B sitesini devreye aldı. Portföyüne kendi alanlarında pazar lideri ürün gruplarına sahip Epson ve Tp-Link markalarınıda ekleyerek 2020 itibariyle Allied Telesis, AMD, AOC, Asus, Axis, Barco, Epson, Fujitsu, Hikvision, HP, I-Life, Kingston, Lenovo, Milestone, Samsung, Seagate, Tp-Link ve UBNT markalarının resmi Türkiye distribütörlüklerini yapmaktadır.

2021

Yeni marka ve yatırımlar

Katmadeğerli ürün gamını destekleyici sunucu ve veri depolama alanında ABD ‘nin en önemli üreticilerinden BCD International ile münhasır distribütörlük anlaşması sağlandı. SAP ERP yazılımı yatırımı ile lojistik yazılım operasyonları geliştirildi.”KoyuncuDepom” devreye alındı. Her yıl yayınlanan “Fortune500 Türkiye” listesinde 213. sıraya çıkıldı.